TOP TEN 2021 – ocenění nejlepších hendikepovaných sportovců

Bylo nám ctí podpořit věcnými dary akci vyhlášení nejlepších hendikepovaných sportovců za rok 2021.

Událost se odehrála 8.12. v Rezidenci primátora hl. m. Prahy.


Dovolujeme si citovat přímo ze stránek ČESKÝ PARA SPORT (odkaz ZDE):


,,Ve středu 8. 12. proběhlo v Rezidenci primátora hlavního města Prahy vyhlášení deseti nejlepších handicapovaných sportovců našeho svazu. Při tomto slavnostním večeru se sešlo téměř čtyřicet osob z řad Českého PARA sportu, sportovců, asistentů, tapperů, novinářů, fotografů a samozřejmě podporovatelů.


Stalo se již tradicí, že ocenění našim sportovcům předává primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Ani tentokrát tomu nebylo jinak. Společně s ním předávali hosté: houslový virtuóz Pavel Šporcl, paralympijská vítězka Jana Hoffmanová, předseda Českého paralympijského výboru Zbyněk Sýkora a Radka Kučírková, předsedkyně svazu, která celým večerem také provázela.


Ocenění sportovci podle abecedy:

Brandlová Tereza (1985) – lukostřelba, z SC Jedličkův ústav v Praze, v Tokiu skončila na 9. místě.

Dušková Vendula (1998) – plavání, SK Kontakt Karlovy Vary. V Tokiu se třikrát probojovala do paralympijského finále. V disciplíně 200m polohový závod zaplavala osobní rekord o téměř osm desetin. Na 400m volný způsob dohmátla na 6. místě. Prsařskou stovku zaplavala na úrovni osobního rekordu.

Kešnar Jonáš (2001) – plavání, PK Jindřichův Hradec.  V jeho hlavní disciplíně 200m polohový závod postoupil do finále, ve kterém dohmátl na hodnotném 5. místě v osobním rekordu.

Kratochvíl David (2007) – plavání, PK Tachov. David splnil na květnovém mistrovství Evropy pět paralympijských limitů. David se ve třinácti letech v konkurenci dospělých rozhodně neztratil. Do Tokia nakonec neodjel, vzdal se reprezentace ve prospěch služebně staršího plavce Miroslava Smrčky.

Míčková Dominika (1995) – plavání, SK Kontakt Brno. Dominika se na paralympiádě v Tokiu účastnila třech disciplín – 150m polohový závod, 50m prsa a 50m znak. Pro Dominiku byly letošní hry cennou plaveckou zkušeností.

Nacházel Filip (1980) – stolní tenis, HK Euro-Club Handicap JilemniceV úvodním utkání základní skupiny porazil Jung-Gil Kima (KOR), hráče číslo 5. světového žebříčku, po prohře s polským reprezentantem ze skupiny ale nepostoupil.

Petráček Arnošt (1991) – plavání, Plavání České Budějovice. Pro Arnošta to byla již 4.paralympiáda v řadě. Arnošt byl největší českou nadějí v bazénu. Zlato z Ria neobhájil, ale stříbrná medaile z Tokia s hodnotou zlata v disciplíně na 50m znak je velký úspěch. Znakové padesátce předcházely ještě starty na 50m motýlek a 50m volný způsob.

Strašík Tadeáš (2000)  – plavání, Plavecká akademie Ústí. Tadeáš se účastnil v disciplínách 100m prsa a 200m polohový závod. Ve své hlavní disciplíně 100m prsa dohmátl na 7. místo. Tadeáš i trenér byli s výsledkem velmi spokojeni. Na polohové dvoustovce postoupil do finále  a vyplaval si 8. místo v nabité světové konkurenci.

Suchánek Jiří (1882) – stolní tenis, SKST Liberec. Přestože mu polský reprezentant Czuper vystavil stopku a zavřel mu tak semifinálové brány, tak skončil na 5. místě.

Svatoš Petr (1990) – stolní tenis, TJ Sokol Lhůta. Petr bohužel nepostoupil ze skupiny

Poslední dva ocenění, Jiří Suchánek a Petr Svatoš přivezli bronz ze soutěže družstev.


Všem moc děkujeme za příjemně strávený večer a jedeme dál. „


KONEC CITACE

Za Řeznictví a uzenářství U DOLEJŠÍCH s.r.o. všem sportovcům a zúčastněným blahopřejeme a přejeme mnoho štěstí v dalším sportovním roce.

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.